LCCI0201J15NGTAR
DigiKey Part Number
478-LCCI0201J15NGTARTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LCCI0201J15NGTARCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCCI0201J15NGTAR
Description
FIXED IND 15NH 250MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 800mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)