KGQ15ACG2D1R3DT is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 10 672
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1.3 pF ±0.5pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGQ15ACG2D1R3DT
DigiKey Part Number
478-KGQ15ACG2D1R3DTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGQ15ACG2D1R3DT
Description
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGQ15ACG2D1R3DT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)