KGM32RR71H683KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1 965
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
KEMET
0.068 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32RR71H683KL
DigiKey Part Number
478-KGM32RR71H683KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32RR71H683KL
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32RR71H683KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)