KGM32HR73A103MU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32HR73A103MU
DigiKey Part Number
478-KGM32HR73A103MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32HR73A103MU
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)