KGM32HR72D683KU
DigiKey Part Number
478-KGM32HR72D683KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32HR72D683KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32HR72D683KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32HR72D683KU
Description
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGM32HR72D683KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)