KGM32HCG1H123FU
DigiKey Part Number
478-KGM32HCG1H123FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32HCG1H123FUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32HCG1H123FUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32HCG1H123FU
Description
CAP CER 0.012UF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.012 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGM32HCG1H123FU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)