KGM32ECG1H103KU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG1H103KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ECG1H103KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ECG1H103KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG1H103KU
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM32ECG1H103KU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)