KGM32ECG1H102GU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 842
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3 959
Datasheet
In Stock: 0
Direct
KEMET
KEMET
Parametric Equivalent
YAGEO
1000 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
KGM32ECG1H102GU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG1H102GUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG1H102GU
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ECG1H102GU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)