KGM32ECG1E103KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 135
Similar
Similar
Direct
Knowles Syfer
Knowles Syfer
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
KGM32ECG1E103KU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG1E103KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG1E103KU
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ECG1E103KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)