KGM31TR72D152KU
DigiKey Part Number
478-KGM31TR72D152KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31TR72D152KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31TR72D152KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TR72D152KU
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31TR72D152KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)