KGM31TCG2A392GU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31TCG2A392GU
DigiKey Part Number
478-KGM31TCG2A392GUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TCG2A392GU
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
KGM31TCG2A392GU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)