KGM31TCG1E682KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5 437
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
6800 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31TCG1E682KU
DigiKey Part Number
478-KGM31TCG1E682KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TCG1E682KU
Description
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31TCG1E682KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)