KGM31TCG1E562GU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3 289
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
5600 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31TCG1E562GU
DigiKey Part Number
478-KGM31TCG1E562GUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TCG1E562GU
Description
CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31TCG1E562GU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)