KGM31PR71H334KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 610
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 6 357
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 16 948
Direct
Murata Electronics
Upgrade
KEMET
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Samsung Electro-Mechanics
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31PR71H334KL
DigiKey Part Number
478-KGM31PR71H334KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31PR71H334KL
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)