KGM31DR72A823KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 7 982
Datasheet
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
In Stock: 7
Similar
Murata Electronics
0.082 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31DR72A823KU
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72A823KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DR72A823KU
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31DR72A823KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)