KGM31DCG3A151JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
150 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31DCG3A151JU
DigiKey Part Number
478-KGM31DCG3A151JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DCG3A151JU
Description
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)