KGM31BCG2H221JT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2H221JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BCG2H221JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BCG2H221JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2H221JT
Description
CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31BCG2H221JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)