KGM31BCG2D4R7CM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM31BCG2D4R7CM |
Description | CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM31BCG2D4R7CM Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±0.25pF | Thickness (Max) 0.037" (0.94mm) |