KGM31BCG2A680KT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2A680KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BCG2A680KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BCG2A680KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2A680KT
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM31BCG2A680KT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)