KGM21NR72D331JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 2 990
Datasheet
Direct
YAGEO
330 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21NR72D331JM
DigiKey Part Number
478-KGM21NR72D331JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR72D331JM
Description
CAP CER 330PF 200V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21NR72D331JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)