KGM21NR72D152JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
1500 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21NR72D152JT
DigiKey Part Number
478-KGM21NR72D152JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR72D152JT
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21NR72D152JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)