KGM21BCG2A8R2CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 10 212
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
In Stock: 893
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
8.2 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG2A8R2CM
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG2A8R2CMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG2A8R2CM
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG2A8R2CM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)