KGM21BCG2A561GT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG2A561GTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21BCG2A561GTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21BCG2A561GTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG2A561GT
Description
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21BCG2A561GT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)