KGM21BCG2A121KT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 17 318
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
In Stock: 764
Parametric Equivalent
120 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG2A121KT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG2A121KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21BCG2A121KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21BCG2A121KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG2A121KT
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG2A121KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)