KGM21BCG1H181FM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5 745
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
180 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1H181FM
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1H181FMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1H181FM
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1H181FM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)