KGM21BCG1E101FT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1E101FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21BCG1E101FTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21BCG1E101FTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1E101FT
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0805
Detailed Description
100 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21BCG1E101FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)