KGM21BCG1C152FT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3 044
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 28 739
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
YAGEO
In Stock: 600
1500 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1C152FT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1C152FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1C152FT
Description
CAP CER 1500PF 16V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1C152FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)