KGM21AR72D332JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 228
YAGEO
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
3300 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21AR72D332JU
DigiKey Part Number
478-KGM21AR72D332JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21AR72D332JU
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21AR72D332JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)