KGM15AV51E103ZT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5 528
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
Upgrade
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
10000 pF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
KGM15AV51E103ZT
DigiKey Part Number
478-KGM15AV51E103ZTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AV51E103ZT
Description
CAP CER 10000PF 25V Y5V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AV51E103ZT Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)