KGM15AV51A474ZM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 4 603
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 4 580
Datasheet
Direct
YAGEO
YAGEO
0.47 µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
KGM15AV51A474ZM
DigiKey Part Number
478-KGM15AV51A474ZMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AV51A474ZM
Description
CAP CER 0.47UF 10V Y5V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AV51A474ZM Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)