KGM15AR72A331MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 13 834
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
330 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR72A331MT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR72A331MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR72A331MT
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR72A331MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)