KGM15ACG2A2R2CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 6
Direct
TDK
Direct
TDK
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
2.2 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG2A2R2CM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A2R2CMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A2R2CM
Description
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A2R2CM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)