KGM15ACG1H3R3CT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H3R3CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG1H3R3CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG1H3R3CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H3R3CT
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
3.3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H3R3CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)