KGM05AR71H151JH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM05AR71H151JH |
Description | CAP CER 150PF 50V X7R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM05AR71H151JH Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |