KGM05AR71C333MN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 9 470
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.033 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR71C333MN
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71C333MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71C333MN
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR71C333MN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)