KGM05AR71A104MH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 65 166
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 60 319
Datasheet
In Stock: 336
Direct
Taiyo Yuden
KEMET
KEMET
YAGEO
0.1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR71A104MH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71A104MHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71A104MH
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR71A104MH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)