KGM05ACG1H2R7CH
DigiKey Part Number
478-KGM05ACG1H2R7CHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05ACG1H2R7CHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05ACG1H2R7CHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05ACG1H2R7CH
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05ACG1H2R7CH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)