KGM05ACG1H151FH is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 10 348
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 768
150 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
KGM05ACG1H151FH
DigiKey Part Number
478-KGM05ACG1H151FHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05ACG1H151FHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05ACG1H151FHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05ACG1H151FH
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05ACG1H151FH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)