KGM05ACG1C471JH
DigiKey Part Number
478-KGM05ACG1C471JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05ACG1C471JHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05ACG1C471JHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05ACG1C471JH
Description
CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 0402
Detailed Description
470 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05ACG1C471JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)