KGM03AR51A103KN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 91 416
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
TDK
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
10000 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
KGM03AR51A103KN
DigiKey Part Number
478-KGM03AR51A103KNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR51A103KN
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03AR51A103KN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)