KGM03ACG1H3R9BH
DigiKey Part Number
478-KGM03ACG1H3R9BHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03ACG1H3R9BHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03ACG1H3R9BHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03ACG1H3R9BH
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM03ACG1H3R9BH Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)