KGM03ACG1E220FH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM03ACG1E220FH |
Description | CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM03ACG1E220FH Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |