KGH43JR73E472KV
DigiKey Part Number
478-KGH43JR73E472KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGH43JR73E472KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGH43JR73E472KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGH43JR73E472KV
Description
X2, 1812, X7R, 472, K, 3KV,
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)