KGF15AR72A682KT
DigiKey Part Number
478-KGF15AR72A682KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF15AR72A682KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF15AR72A682KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGF15AR72A682KT
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Detailed Description
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGF15AR72A682KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)