KAM21KR72A104KL
DigiKey Part Number
478-KAM21KR72A104KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM21KR72A104KLCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM21KR72A104KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM21KR72A104KL
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAM21KR72A104KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)