KAM21KR72A104KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KAM21KR72A104KL |
Description | CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KAM21KR72A104KL Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.050" (1.27mm) |