KAM21BCG1E470JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 16 348
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 18 764
Datasheet
KEMET
47 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KAM21BCG1E470JT
DigiKey Part Number
478-KAM21BCG1E470JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM21BCG1E470JT
Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM21BCG1E470JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)