KAF15AR72A103JT
DigiKey Part Number
478-KAF15AR72A103JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAF15AR72A103JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAF15AR72A103JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAF15AR72A103JT
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KAF15AR72A103JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)