KAF15AR72A102JT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KAF15AR72A102JT |
Description | CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KAF15AR72A102JT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |