HR01121J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 871
Datasheet
Image for HR01121J is not available
HR01121J
DigiKey Part Number
HR01121J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR01121J
Description
RES 120 OHM 5% 1/16W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Through Hole Resistor Axial Thick Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)